x

  Test aerografu Iwata HP-CP

  No to przyszedł czas na kolejny test aerografu firmy Anest Iwata. Wybór tym razem padł na model HP-CP, a wymusił go projekt jaki miałem przygotować dla właściciela kasku. Projekt w założeniu miał mieć wiele detali tak więc potrzebny był sprzęt, który podoła takiemu zadaniu. Aerograf Iwata HP-C plus z dyszą 0,3mm wydawał się dobrym wyborem. No ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

  Zanim jednak przeszedłem do pracy z aerografem Iwata HP-CP musiałem posiłkować się sprzętem, który wcześniej już opisywałem, tj. modelem HP-C z serii Revolution. Wyposażony w dyszę 0,5mm znacznie łatwiej radzi sobie z wiekszymi płaszczyznami, które wstępnie musiałem pokryć odcieniem bieli.

  Gdy osiągnąłem już zamierzony efekt równomiernego pokrycia tła jasną bazą przyszedł czas na bardziej precyzyjną pracę i w tym właśnie miał mi pomóc model HP-CP. Pierwsze odczucie: znakomicie leży w dłoni!!!. Spust pod palcem pracuje bardzo precyzyjnie. Nie ma żadnych oporów, skoków, po prostu ulega naciskowi wskazującego palca dokładnie tak jak byśmy tego chcieli. Zbiorniczek mieści całe 7ml. farby co w przypadku aerografu przeznaczonego do malowania projektów z detalami oznacza całkiem długi czas pracy bez dolewania kolejnej porcji koloru.

  Aerograf Iwata HP-CP wspaniale sprawdzał się zarówno przy pokrywaniu transparentną czerwienią nieco większych powierzchni jak również przy malowaniu czernią bardzo małych detali projektu. Prowadzenie kreski, stawianie punktów, prowadzenie cieniowania to istna przyjemność z HP-CP w ręku. Żadnych problemów z dokładnym dozowaniem farby, żadnego przerywania, plucia itp. Po prostu sama precyzja.

  Rekomendowane ciśnienie pracy dla tego modelu to max. 40psi. Iwata wyposażona jest w regulację iglicy umożliwiającą ustawienie pożądanej grubości prowadzonej linii. Pokrętłem regulujemy maksymalne odciągnięcie iglicy co gwarantuje nam, że nie psikniemy grubszej linii niż byśmy tego chcieli.

  Reasumując, ten aerograf to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą osiągnąć zamierzony efekt w prosty i łatwy sposób. Iwata HP-CP umożliwia tworzenie projektów z dużą ilością detali, ostrych linii i bardzo małych punktów. Nie jest to sprzęt przeznaczony do krycia tła, malowania dużych powierzchni. Z tym znacznie lepiej radzą sobie modele z dyszą 0,5mm. Iwata HP-CP może być używana zarówno z farbami wodnymi jak również farbami rozcieńczalnikowymi dzięki temu, że iglica osadzona jest w teflonowej uszczelce nie reagującej z rozpuszczalnikami. Aerograf może być stosowany w bardzo szerokim zakresie usług począwszy od projektów w motoryzacji, kosmetyce, malarstwie, modelarstwie, hobbystycznie itp. 

  do góry strony