x

  O mnie

  Urodziłem się w 1976 roku w Łomży, z której wraz z rodzicami wyjechałem 3 lata później. Zamieszkaliśmy w Elblągu i to właśnie tu zaczęła się moja przygoda z aerografem. Zanim jednak zacząłem malować wydarzyło się w moim życiu kilka mniej lub bardziej istotnych rzeczy. W 1995 roku ukończyłem szkołę średnią po czym rozpocząłem studia na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Prawa. Studia ukończyłem, zdobyłem tytuł ale moim przeznaczeniem nie była kancelaria. 

  Odwieczne zamiłowanie do sztuki i męskie uwielbienie motocykli zaowocowało dość oryginalnym jak na tamte czasy fachem. Postanowiłem tworzyć obrazy przy użyciu aerografu. Płótno miała mi jednak zastąpić blacha wytłoczona w owalne kształty motocyklowych błotników i baków....

  Jeszcze w trakcie studiów po każdym zaliczonym egzaminie, miałem chwile czasu na to by próbować swoich sił w aerografii. Początki były bardzo ciekawe i ekscytujące. Wszystko było czymś nowym. Tworzyłem grafiki podpatrzone w amerykańskim miesięczniku poświęconym sztuce malowania aerografem Airbrush Action Magazin. W tymże magazynie ukazany był cały proces powstawania takich grafik. Biorąc przykład z amerykańskich fachowców ja również fotografowałem cały etap tworzenia swoich prac krok po kroku. 

  Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. W 1998 roku w Polsce nie istniał jeszcze rynek na tego typu usługi. W związku z tym gdy zadzwoniłem do wydawcy miesięcznika Giełda Motocykli i zaproponowałem mu jako ciekawostkę artykuł o artystycznym malowaniu motocykli chętnie przystał na propozycję. Po tej pierwszej publikacji telefon nie przestawał dzwonić. Wiele osób było zainteresowanych ozdobieniem własnych motocykli. Za każdym razem tworząc nową grafikę robiłem zdjęcia, na podstawie których do tej pory powstało kilkaset artykułów między innymi w takich magazynach jak Świat Motocykli, Motocykl, Custom, Auto Tuning, Forbes, Sukces, Podwodny Świat, Malemen itp.

  W 2000 roku ukończyłem planowo studia zdobywając tytuł magistra prawa. Rozpocząłem prace w różnego rodzaju instytucjach państwowych zgodnie ze swoim wykształceniem. Jednak żadna forma pracy za biurkiem mi nie odpowiadała. Wracając do domu siadałem zaraz w pracowni i tworzyłem. Do tej pory było to jedynie hobby, które dawało mi wiele radości.

  W 2004 roku postanowiłem zaryzykować i rzucić etat otwierając własną działalność. Powstała profesjonalna pracownia aerografu. Jednocześnie podpisałem umowy dystrybucyjne na produkty lakiernicze renomowanych światowych marek takich jak Spies Hecker, PPG, 3M. Taki profil działalności otworzył przede mną nowe, wielkie możliwości. Stały kontakt z najnowszymi technologiami branży lakierniczej, dostęp do wszelkiego rodzaju materiałów i sprzętu, wsparcie techniczne, przyczyniły się do szybkiego i intensywnego rozwoju mojej firmy. 

  Obecnie studio aerografu PARCZEWSKI obsługuje szerokie grono klientów zarówno w Polsce jak i za granicą. Należą do nich sportowcy, piloci akrobacyjni i bojowi, politycy, osoby ze świata show biznesu, koncerny oraz osoby prywatne.

  do góry strony